קליימר" חיבור לוחות 2MM 3MM 4MM 5MM

קליימר חיבור לוחות נוטפדר

סאונה ביתית מעץ איכותי בעלת מראה נקי מברגים ומסמרים? כיצד?

סאונה ביתית מרכבת ממשטחי עץ, כשאלו מהווים את בסיס המבנה והחלל. לצד החשיבות בבחירת עץ עמיד וחזק, אנו ב-balisauna עושים שימוש במקבעים המאפשרים לחבר את מוטות ומשטחי העץ בצורה יעילה, בטוחה וקלה המאפשרת את אותו מראה נקי.

לצד השאיפה של לקוחותינו לבנות בביתם או בחצר שלהם סאונה ביתית בטוחה לשימוש, קיים כמובן הרצון שאותה סאונה תהיה מזמינה, נעימה ובעלת מראה נקי. עבור רבים העוסקים בבנייה בעץ, שימוש במסמרים ומקבעים ממתכת הגלויים לעין פוגעים במראה החלק של העץ ועל כן הם יחפשו פתרונות אחרים שיצמצמו את מראה המסמרים והמקבעים.

אנו ב-balisauna עושים שימוש במקבעים נסתרים, כשאלו אינם נגלים לעיני המתרחצים, דורשים שימוש במספר מצומצם של מסמרים וברגים, קלים להתקנה ופירוק ואינם משאירים סימנים או יוצרים סדקים על גבי לוחות העץ.

מה המקור של אותם מקבעים?

במדינות רבות תמצאו בחנויות את אותם מקבעים בשם "קלימר" (Kleimer), כשמקור מהמילה מגרמנית מהשם "קלאמר" ומתורגמת לעברית כהידוק או סוגר. בשנים האחרונות הפך אותו "קלאמר" למקבע בו בוחרים רבים לעשות שימוש, כשהם בונים חללים או רהיטים מעץ.

שימוש ראשוני באותם מקבעים נעשה בעבר בעת התקנת זגוגיות במסגרות של חלונות, כשאותם מקבעים נראו מעט אחרת וחלק קטן של מתכת היה משוטח לתוך בסיס העץ של החלונות במקביל לקיבוע הזכוכית. לאחר שיטוח המקבעים במסגרת החלונות, אלו היו מוסווים באמצעות שפכטל המיועד לחלונות או באמצעות זיגוג מעץ.

התגברות השימוש במקבעים

לאורך השנים הפכו אותם מקבעים לכלי עבודה יעיל. אלו שימשו, בין היתר, לקיבועים של מראות על גבי קירות, כשלאט לאט עוד ועוד אנשי מקצוע שמו לב כי אותם מקבעים מהווים תחליף ראוי לשימוש מוגבר בברגים ומסמרים, כשאלו גרמו לעיוותים בעץ, יצירת שבבים קטנים וסדקים. בנוסף, אותם ברגים ומסמרים החלידו עם הזמן ואותה חלודה פגעה בעמידות ומראה עץ.

ממה עשויים המקבעים?

המקבעים בהם אנו ב- balisaunaעושים שימוש עשויים מפלדת אל חלד מגולוונת. מדובר על מקבעים קשיחים בעלי עמידות גבוהה גם בחללים בהם טמפרטורות גבוהות לאורך זמן, כמו אלו הקיימות בסאונות ביתיות.

עבור לקוחותינו המעוניינים לרכוש לעצמם קיט מלא לבניית סאונה ביתית, אותו קיט יכלול גם את אותם מקבעים, כשאלו פשוטים וקלים להרכבה ותפעול ומותאמים לעץ שבחרתם לסאונה שלכם.

יעילים גם בהרכבת גג הסאונה

המקבעים בהם אנו עושים שימוש נמצאו יעילים גם בהרכבת גג הסאונה. שימוש באותם מקבעים מאפשר לנו להימנע מקידוחים, בין אם מדובר על יריעות קירוי העשויות פלדת אל חלד, נחושת או סגסוגת פליז.

טווחי המידות של המקבעים

המקבעים המשמשים לבניית סאונות ביתיות מסווגים למספרים מ-1 ל-6. כל מספר מקבע משמש לקיבוע של חומרי עץ, זאת לצד קיבוע של חומרים נוספים, דוגמת לוחות ויניל ועד בלוקים ושימוש בעצים כבדים. על מנת להבטיח את חוזקת המקבעים, לאלו מצורפים ברגים ומסמרים ייעודיים, כשאלו יהיו חבויים ולא יחשפו כלפי חוץ.

לצד הסיווג המספרי, קיימים מקבעים המשמשים להרכבת שורות ראשונות ואחרונות של חיפויי עץ, מקבעים בעלי ווים חד כיווניים או דו כיווניים (הדו כיווניים משמשים לרוב למניעת תזוזה אופקית של לוחות העץ), כאלו המתאימים לקיבוע של עצים בעובי מסוים ועוד.

המומחים של balisauna יוכלו כמובן לכוון ולייעץ לכם אילו מקבעים מתאימים לערכת הסאונה שלכם, זאת בכדי שאותם מקבעים יתרמו תרומה מכרעת ומשמעותית לעמידות מבנה הסאונה, לבטח אם סאונה זו ממוקמת בחצר.