שימוש במלח הימאליה בסאונות

רחצה אידיאלית בסאונה מצריכה שימוש במספר מוצרים נוספים, כשלכל מוצר אפקט שיש בו להוסיף ולשדרג את חוויית הרחצה ולאפשר לכלל הרוחצים למצות בצורה הטובה ביותר את השהות בתוך אותו מרחץ אדים.

אחד מהמוצרים בהם עושים שימוש רוחצים בחלל הסאונה הוא מלח ההימאליה. בכתבה שלפניכם נעמיק אודות מלח זה וכיצד ניתן להפוך את השימוש בו בחלל הסאונה לכזה שיתרום לרחצה ובריאות השוהים באותו חלל.

מקור מלח ההימאליה

מלח ההימלאיה הינו מינרל שנוצר לפני מיליוני שנים עם התאדות מים הים, מה שהוביל למלח בצבע גווני ורוד. מלח ההימלאיה מצוי במכרות בפקיסטן, כשמכרות אלו ממוקמים בסמוך להרי ההימלאיה.

מלח ההימלאיה נחשב לאחד מהמלחים הטהורים בכל העולם, כשמקורו בגבישי המלח בצבעי אפרסק-ורוד הקיימים בהרי ההימלאיה. המלח משמש לבישול, כששימוש נרחב שלו נעשה באמבטיות, מרחצאות וסאונות.

Himalayan sauna salt מלח סאונה בהימלאיה

לבני מלח ההימלאיה לסאונה

ברוכים הבאים לחנות האינטרנט שלנו! כאן תוכלו למצוא לבנים מלח ההימלאיה הייחודיים, המתאימים במיוחד לסאונה. מלח ההימלאיה לא רק מביא תועלת רבה לבריאות, אלא גם משדרג את פנים הסאונה, יוצר אווירה ייחודית של רוגע ושלווה.

Himalayan salt bricks for sauna

מלח ההימלאיה ידוע בתכונותיו הרפואיות המעולות, הודות להרכבו העשיר במינרלים ובאלמנטים מיקרוסקופיים הנחוצים לשמירה על בריאות האדם. שימוש במלח ההימלאיה בסאונה לא רק מסייע בהרפיה עמוקה ובהפחתת מתחים, אלא גם משפר את מצב העור, תוך כדי שהוא תורם לניקוי הגוף מרעלים. כך, הסאונה עם מלח ההימלאיה הופכת לא רק למקור של הנאה, אלא גם לחלק חשוב בשמירה על אורח חיים בריא.

לבני מלח הימלאיה

סגולות מלח ההימלאיה בחללי הסאונה

תכונות הריפוי של מלח ההימלאיה אפשריות בעת חשיפה שלו לטמפרטורות גבוהות המאפיינות חללי סאונה וחדרי אדים. המלח מכיל בתוכו זיהומי ברזל, כלור ונתרן וכמות מזערית של סידן, גופרית ואשלגן.

שימוש במלח ההימלאיה נעשה על ידי מאסטרים טיבטים המתמתחים בתחום הרחב של ביו-אנרגיה בעבור מטרות ריפוי, כשאלו כוללות, בין היתר, ניקוי העור והגוף מרעלים.

קיומם של גבישי מלח בחלל הסאונה מספקת לאוויר בסאונה אדים התורמים לריפוי הגוף, לבטח לרוחצים להם בעיות בתחום האף-אוזן-גרון, הלב, הגב ואף לאלו הסובלים מבעיות עייפות.

את גבישי או אריחי מלח ההימאליה ניתן לפרוס בסמוך לקירות הסאונה, כשגבישים קטנים יותר ניתן להניח על גבי הכיריים. שימוש בפירורי מלח הימלאיה מאפשרים להרוות את האוויר בחלל הסאונה, כשישנם רוחצים המפזרים את אותם פירורים על גבי רצפת הסאונה. מקום נוסף שבו ניתן להציב גבישי מלח הימלאיה הם על אבני תנור הסאונה.

שיפור דרכי הנשימה באמצעות מלח ההימלאיה

סגולה מרכזית ומשמעותית בשימוש של מלח הימלאיה בחלל הסאונה נוגעת לתרומת המלח בכל הנוגע למערכת הנשימה של הרוחצים. האוויר החם בסאונה, המטוהר על ידי מלח הסאונה, מסייע בעוררות של מערכת הנשימה, תורם לפירוק הרוק והחסימות במערכת הנשימה, מקל על היווצרותן של דלקות ומסייע בזיהומים.

שיפור מערכת הנשימה לאורך זמן, באמצעות הוספת מלח הימלאיה בכל רחצה, תאפשר לחלק ניכר מהרוחצים בסאונה לגלות שינוי לטובה גם בעת השינה שלהם, כשזו תלויה, בין היתר, באופן בו אנו נושמים.

תרומה לשיפור מצב הרוח

אספקט נוסף שיש לשימוש במלח הימלאיה בחללי הסאונה נוגע למצב הרוח ואף להפרעות רגשיות עונתיות דוגמת דיכאון. מחקרים בעבר הצביעו כי טיפולים בהם קיימת אינטראקציה בין יונים שליליים לגופנו, מוחנו יפיק יותר סרוטונין הידוע ככימיקל המאזן ומטיב עם מצב הרוח שלנו.

הוספה של מלח הימלאיה לאוויר הסאונה, יש בו, על פי מחקרים, ליצור את אותם יונים שליליים, זאת לצד האווירה הנינוחה והנעימה שהוא משרה על הרוחצים בסאונה, לעודד את הגוף בהפקת נוספת של סרוטונין.

סיוע למערכת החיסונית בגוף

מחקרים שנעשו הצביעו כי השימוש בסאונות מגדיל את תאי הדם הלבנים בגופנו ובכך הדבר מסייע ותורם למערכת חיסונית חזקה יותר. שיפור המערכת החיסונית תאפשר לנו ליהנות מייצור של חיידקי עמידות, סיוע בהפחתת רמות הרעלים בגוף בזמן הזעה ובהפחתת הסיכון לחלות בשפעת או הצטננות.

מלח הימלאיה עבור ארומתרפיה
חדר מלח

סיוע בשיכוך כאבים והקלה על השרירים בגוף

מלח ההימלאיה מסייע, כידוע, ביצירת אוויר יבש וחם בחללי הסאונה. אוויר שיש בו לטהר ולהרגיע את גופנו ומכאן גם ליצור הקלה על שרירים תפוסים ומתוחים, לבטח אם פניתם לרחצה בסאונה לאחר אימון כושר מסיבי.

תרומת המלח למערכת הנשימה, כפי שציינו קודם, מזרימה יותר חמצן לשרירים בגוף, מה שמועיל באופן מידי לשרירים והמפרקים בגופנו, לבטח אם אנו מגיעים לביקור בסאונה, כשכאב שרירים או מפרקים מלווה אותנו לאחר פעילות מאומצת.

לאילו רוחצים בסאונה אסור לעשות שימוש במלח הימאליה?

מלח הימלאיה אינו יעיל ואף עלול לסכן רוחצים הסובלים ממחלות כרוניות קשות, דוגמת סוכרת, שחפת, אפילפסיה, מחלות כליות וכבד. עבור אותם רוחצים, חשוב להתייעץ עם גורמי רפואה האם הרחצה בסאונה כדאית עבורם בשילוב של אותם גבישי מלח.

הוסיפו גם שימוש בסבון מלח הימלאיה בעת הרחצה בסאונה

רוחצים רבים אף בוחרים לרכוש לעצמם סבון המבוסס על מלח ההימלאיה ובעת רחצה בחלל הסאונה הם עושים בו שימוש. סבונים אלו מסייעים גם כן לעור הגוף במאבק כנגד היווצרות של עור שומני, בתרומת הסבון בקטילת חיידקים, ריפוי מהיר יותר של פצעים וסדקים, ביישור מרקם העור ובמאבק כנגד היווצרות צלוליטיס.

שימוש במלח הימאליה כחלק מאריחי הסאונה

בסאונות ביתיות רבות ניתן לראות שימוש משכיל באריחים ייעודיים של מלח הימאליה המותקנים בצורה מסודרת ודקורטיבית על גבי קירות הסאונה. בבנייה מאפס של סאונות ביתיות, ניתן אף לשלב מתחת לאותם גבישים את תאורת הסאונה ובכך ליצור חלל בעל תאורה ייחודית, חמה ונעימה.

התקנה של אריחי מלח ההימלאיה חשוב שתעשה באמצעות חברות המתמחות בבנייה של סאונות ביתיות, דוגמת balisauna. ברוב המקרים התקנת אותם האריחים נעשית באמצעות קיבוע שלהם או בשימוש בדבק מיוחד.

התקנה עצמאית של אריחי מלח עלולה להיות הרת גורל עבור מי שאינו מכיר מקרוב את סוגי האריחים הנמכרים, ומבלי היכולת לדעת ולהבין אילו אריחי מלח הימלאיה מיועדים להתקנה על גבי קירות הסאונה.

לבני מלח הימלאיה לבנים בגודל 2.5x20x10