שעון חול לסאונה

התקנה ובנייה של סאונה ביתית לבטח מרגשת ויוצרת ציפייה רבה. השלמתה תאפשר לכם להתפנות לעיצובה הסופי של הסאונה והוספה של מספר פריטים. חלק מאותם פריטים כוללים שעון חול לסאונה.

מעוניינים לרכוש שעון חול לסאונה החדשה שלכם? אצלנו ב- balisauna תוכלו ליהנות משעון חול ייחודי לסאונה במחיר של 99 ₪ בלבד במקום 130 ₪.

בכתבה שלפניכם נעמיק אודות פריט זה בהקשריו הרחבים ואלו הנוגעים לשימושו בתוך חלל הסאונה.

מהו בעצם שעון חול?

שעון חול מהווה כלי המשמש למדידה של זמן. שעון החול בנוי משתי שפופרות העשויות חומר שקוף. שתי השפופרות מוצבות האחת על השנייה, כשהן מחוברות ביניהן במעבר צר.

עם הצבת שעון החול על משטח ישר, אחת מהשפופרות תהיה מלאה בחול דק, כשהוא זורם מטה בקצב קבוע אל השפופרת התחתונה. למול העובדה כי כמות החול הדק קבועה וקצב זרימת החול אחיד, פרק הזמן הכולל את מעבר החול הדק מהשפופרת העליונה לתחתונה הינו קבוע.

משך זמן מעבר החול הדק מהשפופרת העליונה לתחתונה משתנה בין כל שעון חול למשנהו. משך הזמן למעבר של החול תלוי בכמותו, בגודל ורוחב השפופרות, קוטר המעבר ביניהם, זווית השיפוע של שעון החול וסוג החול.

קיימים שעונים דומים בהם קיימת חלופה לחול דק ובהם ניתן למצוא אבקת קליפות ביצים או אבקת אבן שיש.

שעוני החול עדיין נמצאים בשימוש לרוב במקרים בהם הצורך במדידת הזמן איננה חייבת להיות מדויקת ברמת השניות. אצל חלק מהאנשים מדובר בפריט עיצובי שאותו ניתן לשלב בחללי הבית השונים, משרדים, חדרי עבודה ועוד.

שעון חול לסאונה
סאונה שעון חול

מהו המקור ההיסטורי לשעוני חול?

על אף קיומה של טכנולוגיית הזכוכית בעת העתיקה, לא קיימות עדויות לשימוש בשעוני החול באותה עת. היסטוריונים משערים כי שימוש בפריט זה נעשה באוניות מהמאה ה-11, ככלי עזר בניווט האוניות לצד השימוש במצפן מגנטי. עדות ברורה יותר לשימוש בשעון חול קיימת בציור של הצייר האיטלקי אמברוג'ו לורנצטי מ-1339.

לוגו של שעון חול ניתן לראות לא פעם על גבי דגלים של פירטים. שעון החול סימל באותה עת אודות העובדה כי חייהם של בני האדם הם בני חלוף. באנגליה, היה נהוג להניח שעוני חול בתוך ארונות קבורה, כסימבול לשעון החול שאזל בחייו של האדם שנפטר.

למה משמש בעצם שעון חול בסאונה?

כפי שידוע לרבים, הרחצה בחלל הסאונה מוגבלת בזמן, כשהזמן המרבי המומלץ לרחצה רצופה בסאונה אסור שיעלה על 15 דקות. רוחצים רבים בסאונה נכנסים לאותו חלל כשתחושת הזמן הופכת למעורפלת.

שימוש בשעון חול לסאונה, בו גם קיימים שנתונים המסמלים את הדקות שעברו, מסייע לאותם רוחצים להבין מתי הם צריכים לצאת מאותו חלל ובכך לשמור על בריאותם.

רכשו שעון חול המותאם לחלל הסאונה

בניגוד לחללים אחרים, חשוב לעשות שימוש בשעון חול לסאונה לו עמידות גבוהה לטמפרטורות גבוהות וכזה שיחזיק מעמד ויהיה קריא ונוח בתוך חלל מלא אדים.

רכישה של שעון חול זול שאולי מצאתם בשוק פשפשים, תהפוך ברוב המקרים לרכישה של שעון חול שיוכל לתפקד אך ורק כפריט דקורטיבי ולא כשעון חול ייעודי לשימוש מושכל בחלל הסאונה הביתית שלכם.