מד טמפרטורה לסאונה

מוצר הכרחי שחשוב לצייד בו כל סאונה ביתית הוא מד טמפרטורה לסאונה, כזה שיאפשר לכם לדעת בכל רגע נתון אודות הטמפרטורה העכשווית בסאונה ואף לדעת מהם אחוזי הלחות הקיימים בו.

אנו ב-balisauna מאפשרים לכלל לקוחותינו ליהנות מציוד נלווה לסאונה הביתית שלהם. באתר שלנו תוכלו לרכוש מד טמפרטורה הכולל בתוכו גם מד לחות במחיר של 73 ₪ במקום 300 ₪. מדובר על התקן כפול המאפשר לדעת בכל רגע נתון מהי הטמפרטורה בחלל הסאונה והלחות.

מד הטמפרטורה הנמכר באתר שלנו נחשב לעמיד וחזק, עשוי פלדת אל חלד, כשערכי הטמפרטורה והלחות מיוצגים בצורה ברורה מאחורי זכוכית שקופה עמידה למים ולחות. מד הטמפרטורה כולל ערכי טמפרטורות מ-0 ועד 120 (לרוב, סאונה אידיאלית פועלת בטווח של 70 עד 90 מעלות צלזיוס) וערכי לחות מ-0 ועד 100.

מדוע יש צורך במד טמפרטורה בסאונה?

מד טמפרטורה בסאונה ביתית או ציבורית מאפשר, בראש ובראשונה, מעקב צמוד ומתמשך אחר רמת הטמפרטורה והלחות בסאונה. עבור רוחצים רבים, רמת הטמפרטורה והלחות תאפשר להם לדעת כמה זמן הם מעוניינים לרחוץ בסאונה, כשלא פעם רמה גבוהה של טמפרטורה ולחות בסאונה תאפשר להם לשהות בסאונה פחות זמן ולהפך.

שימוש במד טמפרטורה ולחות מאפשר גם לדעת האם מערכת החימום בסאונה עובדת בצורה חלקה וללא תקלות. במידה וקיימת איזושהי בעיה במערכת החימום, ישנו סיכוי כי ביטוי לאותה תקלה יתבטא באמצעות מד הטמפרטורה, בין אם מדובר על חימום יתר של החלל, בחוסר היכולת של המערכת לחמם את חלל הסאונה או אולי זיהוי תקלה בקצב חימום הסאונה (קצב איטי או מהיר מידי).

היבט נוסף חשוב ושימושי במד טמפרטורה, הוא הרצון של רוחצים בסאונה הביתית שלהם לשלב רמת טמפרטורה ולחות האידיאלית עבורם. רחצה יומיומית בסאונה ביתית מאפשרת לרוחצים רבים, עם הזמן, ללמוד ולהבין איזו רמת טמפרטורה ולחות היא זו האידיאלית עבורם, בין אם מדובר על סיבות בריאותיות ובין אם היכולת לזהות איזו רמה של לחות וטמפרטורה היא המהנה ביותר. בזכות אותו מד טמפרטורה מתאפשר לרוחצים בסאונה לשלוט ולדעת מתי הגיעו לאותו שילוב אידיאלי עבורם בין רמת הטמפרטורה לרמת הלחות.

Sauna Thermometer & Hygrometer
מדחום סאונה ומד לחות 2 ב-1

היכן למקם את מד הטמפרטורה בחלל הסאונה הביתית?

מומחים בתחום בניית הסאונות הביתיות ממליצים למקם את מד הטמפרטורה בחלק התחתון של שליש הגבוה של חלל הסאונה על גבי הפאה הסמוכה לדלת הסאונה. חשוב שמד הטמפרטורה לא יהיה תלוי בסמוך לתנור הסאונה, כשתלייה שלו בסמוך לתנור לא באמת תאפשר לקבל תמונת מצב נכונה ומדויקת ביחס לכלל הטמפרטורה והלחות בחלל בסאונה.

ישנם רוחצים המעדיפים לתלות את מד הטמפרטורה בחלל הסאונה בכל פעם שהם רוחצים בו, כשבגמר הרחצה הם לוקחים איתם את מד הטמפרטורה, כשבו הם עושים שימוש גם בשאר חללי הבית, בין אם מדובר על חדר המקלחת, חדר השינה ועוד.

בסאונות ציבוריות, ההעדפה היא בקיבוע של מד הטמפרטורה לקיר הסאונה, כשהסיבה המרכזית לכך היא במניעת מקרים של גניבתו על ידי רוחצים סוררים.

כיצד ניתן לוודאי כי מד הטמפרטורה שלנו מדויק?

אחת השיטות הידיעות והנפוצות לבדיקת תקינות ודיוק של מד טמפרטורה (המוכר לנו כמדחום) מתאפשר גם כאן.

על מנת שתוכלו לבצע בדיקה האם מד הטמפרטורה בסאונה שלכם תקין, יש למלא גיגית קטנה בקוביות קרח אליה תוסיפו מים קרים. לאחר מכן יש להניח את מד הטמפרטורה בתוך גיגית הקרח עם המים, מבלי שמד הטמפרטורה ייצור מגע בתחתית או דפנות הגיגית. במידה ומד הטמפרטורה מראה על 0 מעלות צלזיוס, כך תדעו כי מד הטמפרטורה תקין ומדויק.

אם וגיליתם כי מד הטמפרטורה שלכם אינו מדויק, מהווה הדבר הזדמנות להצטייד במד טמפרטורה חדש ותקין ובמידה ותצרו לכייל את מד הטמפרטורה הקיים, אנו ב-balisauna נשמח להפנות אתכם למעבדות המוסמכות לבצע כיול לכלים אלו.

באיזה סוג של מד טמפרטורה לא מומלץ לעשות שימוש בסאונה?

חשוב להדגיש כי שימוש במד טמפרטורה מזכוכית שבו כספית עלול להוות סכנה לרוחצים בסאונה. במידה ומד החום נשבר (בין אם מנפילה או בשל הלחות והחום בחלל הסאונה) החשיפה לכספית מסוכנת, בין אם מדובר על שאיפתה ובין אם בחשיפה שלה לעור.

שאיפה של כספית עלולה להוביל לפגיעה במערכת העצבים ואף למצב של הרעלת כספית. מצב בו אותה הרעלה תוביל לפגיעה בשדה הראייה והשמיעה, פגיעה בזיכרון, נדודי שינה, רעש ועקצוצים.