sauna head

אין משלוחים

רק איסוף עצמי מצור הדסה בלבד

אין משלוחים

רק איסוף עצמי מצור הדסה בלבד

כובע לסאונה כבר יצא לכם לחבוש?

במידה ובחרתם לשלב סאונה בבית שלכם, חשוב לצייד את הסאונה במספר אביזרים חשובים. כובע לסאונה מהווה אביזר משמעותי שיש בו לשמור על כלל הרוחצים בסאונה. בכתבה שלפניכם נעמיק אודות אביזר זה.

לקוחות balisauna, שנהנים כיום מסאונה בבית או בחצר, הבינו די מהר כי לצד ההשקעה הכספית החד פעמית בבנייה של סאונה מפנקת בביתם, עליהם גם לאבזר את הסאונה והרוחצים במספר פריטים קריטיים. אחד מאותם פריטים הכרחיים הם הכובעים לסאונה, שאותם מומלץ לחבוש בהמתנה לסאונה ובחלק ניכר מזמן הרחצה.

השימוש בכובעי סאונה נעשה כיום הכרחי ופופולרי, כשברחבי העולם כובעים אלו מוכנים תחת השמות Banya Hats או Banya Bonnets, כשהתרגום מרוסית למילה “Banya” הוא מֶרחָץ.

חברים מגנים על ראשם מפני התחממות יתר
כובעים משפחתיים לשני המינים

למה בדיוק משמש כובע לסאונה?

טמפרטורת האוויר בסאונות ביתיות נעות בין 80 ל-100 מעלות צלזיוס. מדובר על טווח טמפרטורות גבוה הנחשב לבלתי נסבל עבור הגוף שלנו. חלק מהיכולת של הרוחצים בסאונות הביתיות להתמודד עם רמה גבוהה של טמפרטורות נעשה באמצעות וויסות רמת הלחות בחלל לרמה גבוהה של יובש.

לצד וויסות רמת הלחות בסאונות הביתיות, מהווה הכובע לסאונה אביזר הכרחי עבור לא מעט רוחצים. כובע הסאונה מונע מהקרקפת, האוזניים והשיער להיחשף לאותה רמה גבוהה של חום. עבור לא מעט רוחצים, מאפשר כובע הסאונה שהות ממושכת יותר באותו חלל מהביל. זאת בנוסף לעובדה כי אותו כובע מווסת את הטמפרטורה בגופם ומקטין את הסיכון לתחושה של סחרחורת.

האם כובע לסאונה יעיל בסאונה רטובה ויבשה?

כובע לסאונה מהווה אביזר המתאים לשני סוגי הסאונות. לצד זאת, ישנם מומחים בתחום הסאונות שטוענים כי כובע הסאונה יעיל באמת אך ורק בסאונות יבשות. עבור אלו המתקשים ממש לשהות בסאונות, יבשות או רטובות, ההמלצה היא לחבוש כובע סאונה ספוג במים.

חשוב לציין, כי עבור רוחצים הבוחרים להתיישב על גבי הספסלים העליונים בתוך הסאונה ובכך ראשם נמצא קרוב יותר למוקדי החום, השימוש בכובע לסאונה מומלץ והכרחי אף יותר בכדי לשמור על הקרקפת, השיער והאוזניים שלהם מחשיפה ישירה למוקדי חום.

כובעי מכירה לסאונות ישראל

האם כובע סאונה מגיע במידות ודגמים שונים?

כובעי הסאונה בישראל וברחבי העולם מגיעים במידות ודגמים שונים וזאת בכדי להתאים למגוון רחב של מתרצים, בין אם מדובר על גברים ונשים, צעירים ומבוגרים ומקירחים ועד אלו בעלי שיער ארוך. אנו ב- balisaunaממליצים על רכישת כובע לסאונה שיהיה במידה אחת גדולה יותר למידה לה אתם זקוקים.

למה לא לעשות שימוש במגבת לכיסוי הראש?

אלו הרוחצים בסאונות טוענים שבמקום השימוש באותו כובע לסאונה, ניתן בעצם לעשות שימוש במגבת פשוטה. השימוש במגבת כתחליף לכובע ייעודי לסאונה יכול בהחלט לעשות את העבודה. לצד זאת, שימוש במגבת, לבטח אם היא ספוגה במים, הופכת את השימוש בה ללא נוח, כשברוב המקרים משקל המגבת יכביד עליכם. לצד זאת, השימוש בה יכסה גם את החלק העליון של גופכם, כשמנגד כיסוי האוזניים יהיה חלקי.

הגנת כובע הסאונה על השיער

רמות החום והלחות בתוך הסאונות מהווה דאגה רבה בקרב דרמטולוגים ואף בקרב מעצבי שיער. כובע הסאונה מונע את אותה חשיפה ישירה של חום ולחות לשיער שלכם, לבטח עבור נשים וגברים בעלי שיער ארוך.

שמירה על השיער והקרקפת שלנו בתוך כובע הסאונה, תאפשר שמירה על זקיקי השיער שלנו ובמניעת מצבים בהם אותן רמות גבוהות של חום ולחות "יתרמו" לתהליכים בהם השיער יהפוך לשביר יותר, מה שעלול להוביל לתופעות של נשירה.

לאחר היציאה מהסאונה, בה עשיתם שימוש בכובע שהגן על שיערכם, מומלץ לשטוף את השיער במים קרים או לטבול בבריכה בה המים קרים. לאחר שטיפת השיער, חשוב כמובן לחפוף את השיער בשמפו וזאת בכדי להסיר מהשיער והקרקפת את שכבת הזיעה שנוצרה.

קיימת המלצה נוספת הנוגעת לטיפול בשיער בטרם הכניסה לסאונה. דרמטולוגים ומעצבי שיער ממליצים, לפני הכניסה לסאונה, על שטיפת השיער ומריחתו במרכך. אחרים ממליצים אף להצמיד את השיער לקרקפת בטרם חבישת הכובע והכניסה לסאונה באמצעות כובעי שחייה.

כובעי סאונה

מה לגבי הגנה על עור הפנים?

אלו המקפידים על שימוש נבון בכובע לסאונה דואגים כמובן גם לעור הפנים שלהם. השימוש בכובע הסאונה מגן אמנם על הקרקפת והאוזניים אך הוא מסתיים בקו הגבות. עבור עור הפנים, ההמלצה היא לעשות שימוש בקרם לחות יום. עבור אלו המאופיינים בעור פנים שמן וכבד יותר, ההמלצה היא לעשות שימוש בשמן קוקוס ולמרוח אותו כשעור הפנים שלכם יבש.

אין משלוחים

רק איסוף עצמי מצור הדסה בלבד

מעוניינים לקבל המלצה לגבי כובעי סאונה מהמומחים של balisauna? מוזמנים ליצור קשר בטלפון 055-939-88-09.