בניית סאונה ביתית באופן עצמאי

רחצה בסאונה ביתית לאחר יום עבודה קשה ומפרך, הפך עבור ישראלים וישראליות רבים כדבר שבשגרה עבורם, כשסאונות ביתיות מצאו את מקומם בלא מעט בתים. בניית סאונה ביתית אינו דבר של מה בכך. ועדיין, ישנם ישראלים וישראליות שמעדיפים לקחת על עצמם את אותו פרויקט.

במאמרים וסרטונים של balisauna נגענו באפשרות של בניית סאונה באופן עצמאי, זאת תוך היכולת לקבל ליווי מרחוק וטיפים של אנשי מקצוע שזו מומחיותם.

בכתבה שלפניכם ננסה לפשט לכם את הנקודות החשובות שיש להתעכב עליהן בכל הנוגע לבנייה של סאונה ביתית, כשכל נקודה חשובה ומשמעותית בתהליך וזאת בכדי ליהנות, בסופו של דבר, מסאונה בטוחה, מהימנה ומהנה לאורך שנים רבות.

הסאונה תהיה ממוקמת בתוך חלל הבית או מחוצה לו?

בנייה של סאונה ביתית באופן עצמאי מתחילה בשאלה הפשוטה היכן תמוקם הסאונה? האם נמקם אותה באחד מחללי הבית או שאולי כדאי למקמה מחוץ לבית, בין אם מדובר על חצר הבית או במרפסת.

בהחלטה על בניית סאונה בתוך חלל הבית, האפשרויות הקיימות כוללות, בין היתר, סאונה מקורה וקומפקטית כחלק מחלל האמבטיה והשירותים ואף מיקום של סאונה במרתף הבית. הבחירה בבניית סאונה בתוך חלל הבית נחשבת לקלה יותר וזאת בשל העובדה כי קיימת גישה נוחה יותר לחשמל ומים.

במידה ובחרנו בסאונה בחצר או מרפסת הבית, יהיה מדובר ברוב המקרים במבנה נפרד, תוך היכולת לבחון לעומק כיצד אותו מבנה יהיה מחובר למערכת החשמל והמים בצורה בטוחה ונוחה. את הסאונה מחוץ לחלל הבית ניתן לייצב על גבי סיפון או לוח בטון וזאת לאחר שדאגנו להשטחת הקרקע.

האם לבחור בקיט (ערכה) לבניית סאונה או לרכוש פריטים מותאמים?

לאחר שבחרנו את מיקום הסאונה, עולה השאלה האם לבחור בקיט לבניית סאונה ביתית או לבחור בבניית סאונה ביתית תוך התאמה של פריטים, דוגמת דלת הסאונה, התנור, אריחים, פתחי האוורור ועוד.

אנו ב-balisauna מספקים ללקוחותינו ערכות לבניית סאונה ביתית, כשחלק מלקוחותינו הבוחרים ברכישה של פריטים מותאמים, מוצאים אצלנו מגוון רחב של פריטים ברמה הגבוהה ביותר, זאת תוך היכולת לקבל מענה מקצועי רחב בנוגע לכל פריט.

אלו הבוחרים לבנות סאונה ביתית באופן עצמאי, תוך בחירה של פריטים מותאמים יהיו לרוב אלו בעלי ניסיון ורקע רחב יותר בבניה. ברוב המקרים, הבחירה ברכישת פריטים מותאמים תסתכם בעלות נמוכה יותר, לעומת הבחירה בערכה מוכנה לבניית סאונה, כשזו תחסוך לכם זמן וכאבי ראש מיותרים.

סוג התנור

כאן תצטרכו לבחור בין שלושה סוגים מרכזיים – תנור חשמל, גז ותנור עץ. תנורי חשמל וגז נחשבים לתנורים יעילים יותר וכאלו המסוגלים לחמם במהירות את חלל הסאונה. התקנה שלהם דורשת הזמנה של חשמלאי ואינסטלטור. באתר שלנו תוכלו להיחשף למגוון רחב של תנורי חשמל, כשאלו מותאמים בגודלם לגודל הסאונה הביתית שתבנו.

אם בחרתם בתנור עץ, יש לקחת בחשבון כי מדובר בתנור שקשה לשלוט בדיוק בטמפרטורה שלו, כשלו גם לוקח זמן רב יותר לחמם את חלל הסאונה.

איטום ובידוד הסאונה

הסאונות הביתיות מייצרות רמות גבוהות של טמפרטורה ולחות ועל כן חשוב לעשות שימוש בחומרי איטום ובידוד מהימנים ואיכותיים.

בידוד קירות הסאונה נעשה על ידי שימוש במספר שכבות, כשאלו יכללו לרוב שימוש בחומרי פיברגלס. הבחירה המומלצת ברוב המקרים, בכל הנוגע לעץ ממנו תורכב הסאונה, תהיה בעצי ארז, או צפצפה, כשעצים אלו מתנפחים ומתכווצים מבלי ליצור סדקים (מה שמצריך בעת התקנת לוחות העץ בשמירה על מרווחים של 0.64 ס"מ ועד 0.96 ס"מ). שימוש בעץ אורן גס גם כן יעבוד, אך לעומת האחרים הוא יחזיק מעמד פחות זמן.

דלתות ושאר אלמנטים מזכוכית צריכים להיות מחוסמים וזאת בכדי למנוע היווצרות של סדקים. גם בנוגע לקופסאות החשמל, חשוב לדאוג לבידודם בצורה מיטבית וזאת בשל רמת הלחות הגבוהה בחלל הסאונה.

 

מעוניינים לרכוש קיט לבניית סאונה ביתית או סאונה בחצר? מעדיפים לרכוש מאיתנו פריטים מותאמים? מוזמנים ליצור קשר עוד היום בטלפון 055-9398809